12671925313Korbielów w Beskidzie Żywieckim to po­za Kasprowym Wierchem najwyżej po­łożona baza narciarska w Polsce. Można tu wypróbować jedną z wielu tras na stokach 1557-metrowego Pilska. Są one zróżnicowane, by zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni narciarze odczuwali przyjemność z jazdy. Doskonałe warunki narciarskie i sezon, trwający od listopada do kwietnia (a w najwyższych partiach – nawet do maja), stanowią gwarancję udanego wypoczynku. Korbielów ma także bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową, noclegową i usługową.

ATRAKCJE

Do najważniejszych zabytków okolic Korbielowa należą: kościół św. Wojciecha z XVII w. i Stara Karczma w Jeleśni. Jest ona naj­cenniejszym zabytkiem i potwierdzeniem wielowiekowej historii Jeleśni. To jedna z ostatnich oryginalnych karczm w tej części Europy. Reprezentuje najstarszy typ karcz­my polskiej, o konstrukcji zrębowej oraz znacznych walorach historycznych i kul­turowych. W czasie pobytu w Korbielowie warto wybrać się na wycieczkę na Słowację. Na przykład do Oravic, gdzie znajduje się kompleks kąpielisk z termalną wodą lecz­niczą, Aquapark Meander. Naturalna woda geotermalna wypływa z głębokości 161 m.

Jest tak ciepła, że musi zostać schłodzona do temperatury 28-38°C, zanim trafi do basenów. Cechuje ją też wysoki stopień zmineralizowania. Można również udać się do Zamku Orawskiego, który malow­niczo góruje nad okolicą (leży ok. 100 m powyżej). Jego historia sięga XIV w. Jest bardzo dobrze zachowany i udostępniony dla zwiedzających. Zespół zamkowy tworzą trzy powstałe w różnych okresach budowle na wierzchołku i zboczach wapiennej skały. Zamek można zwiedzić z przewodnikiem, trwa to ok. 1,5 godziny.

a2100e610a53aea5e8d29a1346c4818e

bg2